Дежурство за издавање на уверенија за кандидати за пратеници [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Дежурство за издавање на уверенија за кандидати за пратеници

Известувања, Новости, Соопштенија за јавност  |  13.3.2020

Основен суд Свети Николе по барање на Државната изборна комисија во периодот од 14.05.2020 година (сабота) до 15.05.2020 година (недела) организира 24-часовно дежурство и ќе издава уверенија од кривична евиденција и потврди од казнена евиденција на кандидати за пратеници за претстојните парламентарни избори кои се закажани на 12.04.2020 година.

Уверенијата и потврдите се издаваат по место на раѓање.

Основен суд Свети Николе е надлежен само за општините Свети Николе и Лозово.

Дежурен службеник: Илчо Јанев,      тел: 076-484-042

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_