Известување за превземени мерки во врска со Ковид 19 [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Известување за превземени мерки во врска со Ковид 19

Известувања, Новости, Соопштенија за јавност  |  03.4.2020

Се известуваат граѓаните дека Основен суд Свети Николе ги превзема сите мерки за засилена хигиена во просториите на судот. Утврдени е начин на работа во услови на епидемија и судот успешно функционира и во новонастатите услови.

Во Основен суд Свети Николе од вработените до денешниот ден не се регистрирани ниту позитивни, ниту сомнителни на Ковид 19, ниту има вработени во изолација или карантин.

Се повикуваат граѓаните да ги почитуваат сите заштитни мерки и да продолжат да ги остваруваат своите законски права во судските постапки при Основен суд Свети Николе.

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_