Соопштение за јавност [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Соопштение за јавност

Новости  |  12.1.2024

Во врска со настанот случен на 11.01.2024 година пред Основниот суд Тетово, а со цел запознавање на јавноста во врска со истиот, Основниот суд Тетово го дава следното

 

С О О П Ш Т Е Н И Е

 

            На ден 11.01.2023 година во попладневните часови, пред влезот во зградата на Основниот суд Тетово дојдено е до тепачка помеѓу две физички лица. Благодарение на брзата реакција на судската полиција, спречен е поголем инцидент. По раздвојување на страните во тепачката, веднаш случајот е пријавен во СВР Тетово и од нивна страна релативно брзо на лице место пратена е екипа и случајот е преземен во нивна надлежност.

 

            По расчистување на целиот настан од страна на истражните органи ќе се знае дали постои инволвираност на лица вработени во Судот во овој настан и кои се тие лица.

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_