Честитка по повод Денот на правосудството [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Честитка по повод Денот на правосудството

Новости  |  29.3.2024

Основниот суд Тетово им го честита 31 Март, Денот на правосудството на сите вработени во правосудните органи - судии, стручна служба, судии-поротници, како и адвокати, нотари, јавни обвинители, извршители, правобранители, медијатори и пробациска служба, со желба за успешно извршување на работите кои им се во надлежност, преку промоција на принципите за одговорност, транспарентност, професионалност, интегритет, непристрастност и стручност во работењето, како темелни вредности за владеење на правото и функционирањето на правната држава.

 

Со почит,

Претседател на Основен суд Тетово 

mr. Hasan Asani

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_