Промена на работно време во судовите во Република Северна Македонија [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Промена на работно време во судовите во Република Северна Македонија

Новости  |  12.12.2017

       Ново работно време во судовите Судскиот совет на Република Северна Македонија, на седницата одржана на ден 30.08.2017 година, донесе одлука за ново работно време во судовите.

Новото работно време стапува во сила на 04.09.2017 година, а истото ќе биде од 07:30 до 15:30 часот.

Дневната 30 минутна пауза ќе биде од 11:00 до 11:30 часот.

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_