Соопштение за јавност [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Соопштение за јавност

Новости  |  01.3.2022
СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТА
 
 
На покана на ССОУ „Коле Неделковски„ од Велес, во рамки на програмските активности на педагошко-психолошката служба на училиштето, Основен суд Велес се вклучи во реализација на заедничката трибина „Детско престапништво - малолетничка деликвенција „
 
За таа цел на ден 28.02.2022 година, судијата Габриела Гајдова, учествуваше со свое предавање на двете одржани едукативно-интерактивни работилници.
 
Основен суд Велес
   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_