ИЗВЕСТУВАЊЕ ЗА ЈАВНОСТА И МЕДИУМИТЕ [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

ИЗВЕСТУВАЊЕ ЗА ЈАВНОСТА И МЕДИУМИТЕ

Новости  |  14.7.2020
Поради зголемен интерес на јавноста Основниот суд Велес го дава следното

И З В Е С Т У В А Њ Е

 

                      Во предметот К.бр.242/19 на Основен суд Велес, денес на ден 14.07.2020 година по добиено известување од МВР, побарано е МВР - СВР Велес да издаде потерница за пронаоѓање и спроведување на обвиниот В.П. од Скопје во Казнено-поправна установа - Затвор Скопје -Скопје, заради извршување на мерка притвор определена со решение на судот од 10.07.2020 година.

 

ОСНОВЕН СУД ВЕЛЕС

14.07.2020 година

 

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_