СООПШТЕНИЕ за јавност -Европски ден на граѓанска правда [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

СООПШТЕНИЕ за јавност -Европски ден на граѓанска правда

Новости  |  22.10.2018
25 октомври – Европски ден на граѓанската правда - отворен ден за граѓаните
 
 
 
С О О П Ш Т Е Н И Е
 
 
            Основен суд Велес ги известува граѓаните и медиумите дека по повод одбележувањето на Европскиот ден на граѓанската правда, четврток – 25 октомври 2018 година ќе биде отворен ден за граѓаните.
 
            Се покануваат заинтересираните граѓани, студенти и средношколци, како и претставниците на медиумите да го посетат Основен суд Велес и одблизу да се запознаат со организацијата и работата на судот и неговата функција и надлежност во остварувањето на основните права на граѓаните и правните лица.
 
 
            Со почит,
            Основен суд Велес
 
   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_