СООПШТЕНИЕ за јавност [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

СООПШТЕНИЕ за јавност

Новости  |  12.12.2018
С О О П Ш Т Е Н И Е
 
 
            Седницата на судиите на Основен суд Велес изразува поддршка на судските службеници во остварување на нивните барања за зголемување на платите и утврдување на додатоци на плата за сите вработени во судската служба.
 
            Судската служба е нераскинливо поврзана со остварувањето на функцијата и надлежноста на судот, поради што мотивираноста на вработените во судската служба е од особено значење за успешното работење на судот во целина.
 
 
            Со почит,
            Основен суд Велес
 
   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_