СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТА И МЕДИУМИТЕ [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТА И МЕДИУМИТЕ

Новости  |  03.6.2020

С О О П Ш Т Е Н И Е

 

Основниот суд Велес ја информира јавноста дека согласно Одлуката на Судскиот Совет на Република Северна Македонија бр.02-606/4 од 29.05.2020 година, за измена и дополнување на Одлуката бр.02-606/1 од 17.03.2020 година и Одлуката бр.02-606/2 од 07.05.2020 година, почнувајќи од 01.06.2020 година (понеделник) ќе продолжи со редовно постапување по предметите кои не се итни, согласно мерките, одлуките и протоколите на надлежните органи за спречување и ширење на вирусот КОВИД 19.


 

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_