Известување за одлагање на рочишта од судија Шефшет Адеми [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Известување за одлагање на рочишта од судија Шефшет Адеми

Новости  |  20.5.2020
ОСНОВЕН СУД ВЕЛЕС
20.05.2020 година
В Е Л Е С
 
 
 
ПРЕДМЕТ:Известување за одлагање на закажани главни расправи по кривични предмети, а по кои постапува Судијата Шефшет Адеми, и тоа:
 
 
1.К.бр.67/20, кој е закажан за ден 28.05.2020 година во 09.00 часот, се одлага за ден 22.06.2020 година во 09.00 часот; и
 
 
2.К.бр.146/19, кој е закажан за ден 28.05.2020 година во 10.00 часот, се одлага за ден 22.06.2020 година во 10.00 часот;
 
 
С У Д И Ј А ,
Шефшет Адеми
   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_