Европски ден на граѓанска правда [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Европски ден на граѓанска правда

Известувања, Настани, Новости  |  23.10.2018
Европски ден на граѓанска правда

Почитувани,

Основен суд Виница се вклучува во одбележувањето на 25-ти Октомври, Европскиот ден на граѓанска правда. По тој повод на 25.10.2018 година, почнувајќи од 10 часот, во просториите на судот ќе се спроведе запознавање на учениците од училиштата од Виница и виничко, со основните вредности на граѓанската правда.

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_