Ден на правосудството во Македонија [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Ден на правосудството во Македонија

Соопштенија за јавност  |  31.3.2022

31 Март е ден на Правосудството во Македонија. Нека ни е честит празникот. Да не се откажуваме од целите што сакаме да ги постигнеме. Заедно сме посилни.

Одбележувањето на Денот на правосудството нека даде поттик за зачувување на вредности и одговорност на судиската функција, во остварувањето на основните начела за не зависно судство.

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_