Одлука за утврдување на ориентационен број на решени месечни предмети за 2020 година [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Одлука за утврдување на ориентационен број на решени месечни предмети за 2020 година

Новости, Соопштенија за јавност  |  28.4.2020
ССРМ: Одлука за утврдување на ориентационен број на решени месечни предмети за 2020 година

Со одлука на Судскиот совет на Република Северна Македонија, на 338та седница одржана на 22 април 2020 година, се утврдува ориентациониот број на предмети што треба да ги реши судијата месечно за 2020 година. Содржината на одлуката е приложена на овој линк (ПДФ документ).

 

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_