Од одбележувањето на Европскиот ден на граѓанска правда, 2021 година [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Од одбележувањето на Европскиот ден на граѓанска правда, 2021 година

Известувања, Настани, Новости  |  26.10.2021

Одбележувањето на денот на граѓанската правда и оваа година се спроведе во услови на пандемија од вирусот Ковид 19.

Поради наметнатите услови, а имајќи ја во предвид безбедноста на граѓаните и вработените во Основен суд Виница, како и препораките за безбедност пропишани и препорачани од Владата на Република Македонија, и оваа година граѓаните можеа да остварат контакт со вработените од судот преку прашања поставени по електронски пат на портлетот на Основен суд Виница, како и на аудио Online средбата организирана на Zoom.us платформата.

Online средбата беше активна во периодот од 10:00 часот, па се до 10:40, колку што дозволува основниот пакет за Zoom средба.

Со почит.

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_