Именик на медијатори за 2020 [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Именик на медијатори за 2020

Известувања, Новости  |  18.11.2020
Именик на медијатори за 2020

Именик на медијатори за 2020

Во продолжение е приложена листа на лиценцирани медијатори за вршење на медијаторски работи на територија на Република Македонија, согласно со Законот за медијација (Службен весник на РМ број 188/13, 148/15, 192/15, 55/16).
Листата е издадена од Комората на медијатори на Република Македонија.


   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_