Европски ден на граѓанска правда - Средба со ученици од УСО „Ванчо Прќе“ Виница [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Европски ден на граѓанска правда - Средба со ученици од УСО „Ванчо Прќе“ Виница

Известувања, Настани, Новости, Соопштенија за јавност  |  25.10.2018
Европски ден на правда - Средба со ученици од УСО „Ванчо Прќе“ Виница

Во рамките на одбележувањето на 25-ти Октомври - Европски ден на граѓанска правда, во просториите на Основен суд Виница се одржа средба со ученици од средно - школскиот училишен центар „Ванчо Прќе“ од Виница. Покрај учениците на средбата присуствуваа и педагози- професори од истото училиште.

За работата на Основен суд Виница, историјатот на судот, неговото функционирање, кадровски и технички можности, зборуваше Претседателот на судот Судиката Васка Петрова.

По неколку минутното излагање на судиката Петрова, учениците поставуваа прашања поврзани со работењето на судот и неговото работење.

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_