Останати документи [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
 • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
 • " end="
"]

Останати документи

Година
Опис Година Преземање
Записник од 274-та седница на Судскиот совет на Република Македонија од 28.03.2018 година
2018
Записник од 275-та седница на Судскиот совет на Република Македонија од 12.04.2018 година
2018
Одлука на Комисија за жалби при СЕММ
2018
Записник од 271-та седница на Судскиот совет на Република Македонија од 23.01.2018 година
2018
Програма за поддршка на медијацијата
2017
Политика за квалитет
2016
Образецот за пријава за судија / претседател на суд
2015
Прва<1>Последна

Најнови вести

 • Соопштение од 282-та седница одржана на ден 19.07.2018 година

  Соопштенија за јавност  | 19.7.2018
  Судскиот совет на Република Македонија известува дека на 282-та седница одржана на ден 19.07.2018 година усвои нов Дневен ред и одлучи за следното... [повеќе]
 • Соопштение за 282-та седница на Судски совет на РМ - 19.07.2018 година

  Соопштенија за јавност  | 18.7.2018
  Седницата ќе се одржи на ден 19.07.2018 година (четврток) со почеток во 10,00 часот во салата на Судскиот совет на Република Македонија со следниот ... [повеќе]
 • Соопштение

  Соопштенија за јавност  | 16.7.2018
  На 16.07.2018 година во просториите на Судски совет на Република Македонија, претседателот на ССРМ Зоран Караџовски и заменик претседателот Шемседин Јусуфи остварија работна средба со делегација предводена од експертот на Совет на Европа Ѓуро Сеса по повод... [повеќе]

Сите вести