Соопштение од продолжение на 254-та седница од 31.05.2017 година [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Соопштение од продолжение на 254-та седница од 31.05.2017 година

Соопштенија за јавност  |  31.5.2017
Судскиот совет на Република Македонија известува дека на продолжението на 254-та седница одржана на ден 31.05.2017 година ги донесе следните одлуки ...

СООПШТЕНИЕ

 
 

Судскиот совет на Република Македонија известува дека на продолжението на 254-та седница одржано на ден 31.05.2017 година одлучи за следното:

1.    Редовно е оценета работата на судиите за 2015 и 2016 година на Основен суд Свети Николе, Основен суд Крушево, Основен суд Виница и Основен суд Ресен.