Соопштение од 262-та седница од 30.08.2017 година [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Соопштение од 262-та седница од 30.08.2017 година

Соопштенија за јавност  |  30.8.2017
Судскиот совет на Република Македонија известува дека на 262-та седница одржана на ден 30.08.2017 година одлучи за следното ...

СООПШТЕНИЕ

              Судскиот совет на Република Македонија известува дека на 262-та седница одржана на ден 30.08.2017 година одлучи за следното:


            1. Донесени се одлуки по поднесените барања за повторно оценување на работата на претседателите за 2015 и 2016 година.

                    Продолжението на седницата ќе биде закажано дополнително.