Свечена изјава на новоизбраните претседатели на судови [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Свечена изјава на новоизбраните претседатели на судови

Соопштенија за јавност  |  08.11.2019
Денес во просториите на Судскиот совет на Република Северна Македонија новоизбраните претседатели ...

СООПШТЕНИЕ

     Денес во просториите на Судскиот совет на Република Северна Македонија новоизбраните претседатели:

      • Исмета Амет на Виш управен суд;  
      • Илир Сулејмани на Основен граѓански суд Скопје;
      • Амдије Зенку на Основен суд Кичево и
      • Билјана Толова на Основен суд Неготино,

  дадоа свечена изјава пред Претседателот и членовите на Судскиот совет на Република Северна Македонија.