Соопштение за 182 седница на Судски буџетски совет - 16.06.2022 година [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Соопштение за 182 седница на Судски буџетски совет - 16.06.2022 година

Njoftim për opinionin  |  15 Qer 2022

СООПШТЕНИЕ

 

Судскиот буџетски совет на ден 16.06.2022 година (четврток) со почеток во 10.30 часот ќе ја одржи 182-та седница со следниот:

 

Д Н Е В Е Н   Р Е Д

  1. Информација за обезбедување на дополнителни средства за постапката за групна јавна набавка на информатичка опрема за судовите и Судскиот совет на РСМ, за процесот на дигитализација;
  2. Разно.

 

Седницата ќе се одржи преку видео конференциска линија на ЗООМ платформа.