Свечена изјава на новоизбраните претседатели на судови и судии во судовите на РМ [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Свечена изјава на новоизбраните претседатели на судови и судии во судовите на РМ

Соопштенија за јавност  |  27.11.2017
Денес во просториите на Судски совет на Република Македонија новоизбраните претседатели ...

 

          Денес во просториите на Судски совет на Република Македонија новоизбраните претседатели на Апелационен суд Штип, Основен суд Куманово, Основен суд Тетово и Основен суд Ресен, како и новоизбраните судии на Врховен суд на Република Македонија, Апелационен суд Битола и Апелационен суд Скопје, дадоа свечена изјава пред Претседателот, заменик претседателот и членовите на Судски совет на Република Македонија.