Соопштение за свечена изјава на новоизбраните претседатели на судови [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Соопштение за свечена изјава на новоизбраните претседатели на судови

Соопштенија за јавност  |  06.11.2019
На 8.11.2019 година (петок), во 11 часот, во просториите на Судскиот совет на Република Северна Македонија ...

 

На 8.11.2019 година (петок), во 11 часот, во просториите на Судскиот совет на Република Северна Македонија свечена изјава ќе дадат новоизбраните претседатели на судовите:

  • Исмета Амет – Виш управен суд
  • Илир Сулејмани – Основен граѓански суд Скопје
  • Билјана Толова – Основен суд Неготино
  • Амдије  Зенку – Основен суд Кичево