Соопштение [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Соопштение

Соопштенија за јавност  |  30.11.2017
На ден 29.11.2017 година, Претседателот на Судскиот совет на Република Македонија оствари средба со претставници...

СООПШТЕНИЕ

     На ден 29.11.2017 година, Претседателот на Судскиот совет на Република Македонија оствари средба со претставници на Правната канцеларија на Бирото за меѓународна борба против наркотици и спроведување на законите при Aмбасадата на САД во Скопје.

       Во текот на средбата е разговарано за тековните предизвици и приоритети кои се присутни на полето на владеењето на правото, како и за можната помош од САД во рамките на реформите на кривично правниот систем во Република Македонија.

 

 

 


.