Соопштение од 379-та седница на Судски совет на РСМ - 28.07.2021 година [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Соопштение од 379-та седница на Судски совет на РСМ - 28.07.2021 година

Соопштенија за јавност  |  28.7.2021

СООПШТЕНИЕ

 

Судскиот совет на Република Северна Македонија известува дека на итната 379-та седница  одржана на ден 28.07.2021 година  одлучи за следното:

                                                                                  

  1. Донесена е Одлука со која се констатира престанок на судиска функција на Беџет Мехмеди судија во Основен суд Битола поради смрт.
  2. Донесена е Одлука со која се одбива како неоснован приговорот поднесен од судија за измена на Годишниот распоред за работа донесен од претседател на суд.