Соопштение за 167-та седница на Судски буџетски совет - 01.09.2021 година [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
 • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
 • " end="
"]

Вести

%%
%%

Соопштение за 167-та седница на Судски буџетски совет - 01.09.2021 година

Соопштенија за јавност  |  30.8.2021

 

СООПШТЕНИЕ

 

Судскиот буџетски совет на ден 01.09.2021 година (среда) со почеток во 10.30 часот ќе ја одржи 167-та седница со следниот:

 

Д Н Е В Е Н   Р Е Д

 

 1. Усвојување на Записник од 165-та седница на Судски буџетски совет одржана на ден 30.06.2021 година и Записник од 166-та седница на Судски буџетски совет одржана на ден 03.08.2021 година;
   
 2. Одлука за обезбедување средства за исплата на додатоци на плата за месец август 2021 година, со предлог одлука;
   
 3. Предлог Буџет на судската власт за 2022 година;
   
 4. Извештај за реализација на Судскиот буџет до 31.07.2021 година;
   
 5. Разно.

 

          Согласно протоколите за заштита на здравјето во услови на пандемијата предизвикана од КОВИД -19 вирусот, седницата ќе се одржи преку видео конференциска врска на ЗООМ платформа.