Соопштение [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Соопштение

Соопштенија за јавност  |  14.12.2018
На ден 14.12.2018 година во 11 часот во просториите на Судскиот совет на РМ, Комисијата за избор на ново избраните пет члена...

СООПШТЕНИЕ

             

    

     На ден 14.12.2018 година во 11 часот во просториите на Судскиот совет на РМ, Комисијата за избор на ново избраните пет члена  од редот на судиите им ги издаде Уверенијата со кои се избрани за Член на Судски совет на РМ.