Соопштение од 270-та седница од 28.12.2017 година [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Соопштение од 270-та седница од 28.12.2017 година

Соопштенија за јавност  |  29.12.2017
Судскиот совет на Република Македонија известува дека на 270-та седница одржана на ден 28.12.2017 година одлучи за следното ...

СООПШТЕНИЕ

      

Судскиот совет на Република Македонија известува дека на 270-та седница одржана на ден 28.12.2017 година одлучи за следното:

1. Донесена е Одлука за времено упатување за вршење на судиска функција на:

  • судија Борис Бержецки од Основен суд Струмица во Основен суд Берово за период од најмногу 6 месеци од денот на упатувањето и
  • судија Лилјана Додевска од Основен суд Радовиш во Основен суд Свети Николе, за период од најмногу 1 година од денот на упатувањето.