Соопштение од 352-та седница на Судски совет на РСМ - 11.11.2020 година [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Соопштение од 352-та седница на Судски совет на РСМ - 11.11.2020 година

Соопштенија за јавност  |  11.11.2020

СООПШТЕНИЕ

Судскиот совет на Република Северна  Македонија известува дека на 352-та седница одржана на ден 11.11.2020 година го измени и дополни дневниот ред и одлучи за следното:

  1. Усвоена е Стратегијата за човечки ресурси за судската мрежа  и Акциски план.
  2. Донесена е одлука за објавување на Оглас за избор на претседател на Врховниот суд на РСМ.
  3. Донесена е Одлука за избор на судии-поротници во Основен суд Гостивар.