Соопштение од 306-та седница одржана на ден 3.05.2019 година [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Соопштение од 306-та седница одржана на ден 3.05.2019 година

Соопштенија за јавност  |  03.5.2019
Судскиот совет на Република Северна Македонија известува дека на 306-та седница одржана на ден 3.05.2019 година, одлучи за следното...

СООПШТЕНИЕ

        Судскиот совет на Република Северна Македонија известува дека на 306-та седница одржана на ден 3.05.2019 година, одлучи за следното:
 
1. Донесена е Одлука со која го одзема имунитетот на судија, заради непречено водење на кривичната постапка.
2. Донесена е Одлука со која не се одобри барањето за определување на мерката притвор за судијата.