Соопштение од 182-та седница на Судски буџетски совет - 16.06.2022 година [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Соопштение од 182-та седница на Судски буџетски совет - 16.06.2022 година

Njoftim për opinionin  |  16 Qer 2022

 

СООПШТЕНИЕ

 

Судскиот буџетски совет (СБС) на 182-та седница одржана на ден 16.06.2022 година во рамките на своите законски надлежности согласно Законот за судски буџет го разгледа барањето на Судски совет на РСМ за обезбедување дополнителни средства за продолжување на јавната набавка на информатичка опрема за судовите и Судскиот совет на РСМ, за процесот на дигитализација и донесе заклучок да се изврши дополнителна распределба на потребните средства за завршување на постапката.