Соопштение [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Соопштение

Соопштенија за јавност  |  10.1.2018
Претседателот на Судскиот совет на Република Македонија ја известува јавноста...

СООПШТЕНИЕ

               Претседателот на Судскиот совет на Република Македонија ја известува јавноста дека изнесените ставови на прес конференцијата одржана на 4.01.2018 година, а кои не се однесуваат на работата на Судскиот совет на Република Македонија се негов личен став.

 

                                                                                                                      СУДСКИ СОВЕТ
                                                                                                            НА РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
                                                                                                                        претседател
                                                                                                                    Зоран Караџовски                                                       

 

 

 

 

 


.