Соопштение од 403-та седница на Судски совет на РСМ - 19.05.2022 година [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Соопштение од 403-та седница на Судски совет на РСМ - 19.05.2022 година

Соопштенија за јавност  |  19.5.2022

СООПШТЕНИЕ

Судскиот совет на Република Северна Македонија известува дека на ИТНАТА 403-та седница одржана на ден 19.05.2022 година не се формирани Комисии за увид и оцена на судии.