Соопштение од работна посета во Основниот суд Тетово [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Соопштение од работна посета во Основниот суд Тетово

Соопштенија за јавност  |  02.2.2018
Работна група составена од членовите на Судскиот совет на Република Македонија изврши работна посета...

СООПШТЕНИЕ


     Работна група составена од членовите на Судскиот совет на Република Македонија изврши работна посета во Основниот суд Тетово на ден 1.02.2018 година.
     Во рамките на работната посета се изврши увид во работата на судиите во Основниот суд Тетово, во кривична и граѓанска материја согласно член 20 став 3 од Судскиот деловник.

 

 

 

                                            

 

 

 

 

 

 

 


.