Соопштение од работна посета во Основниот суд Гостивар [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Соопштение од работна посета во Основниот суд Гостивар

Соопштенија за јавност  |  23.5.2018
Работна група составена од членовите на Судскиот совет на Република Македонија изврши работна посета...

СООПШТЕНИЕ

 

     Работна група составена од членовите на Судскиот совет на Република Македонија изврши работна посета во Основниот суд Гостивар на ден 22.05.2018 година.
     Во рамките на работната посета се изврши увид во работата на судиите во Основниот суд Гостивар, во кривична и граѓанска материја согласно член 20 став 3 од Судскиот деловник.

 

 

 

 

 

                                            

 

 

 

 

 

 

 


.