Соопштение за 170-та седница на Судски буџетски совет - 01.11.2021 година [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
 • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
 • " end="
"]

Вести

%%
%%

Соопштение за 170-та седница на Судски буџетски совет - 01.11.2021 година

Соопштенија за јавност  |  25.10.2021

 

СООПШТЕНИЕ

 

Судскиот буџетски совет на ден 01.11.2021 година (понеделник) со почеток во 10.30 часот ќе ја одржи 170-та седница со следниот:

 

Д Н Е В Е Н   Р Е Д

 

 1. Усвојување на Записник од 169-та седница на Судски буџетски совет одржана на ден 21.10.2021 година;
   
 2. Одлука за обезбедување средства за исплата на додатоци на плата за месец октомври 2021 година, со предлог одлука;
   
 3. Единствениот план за вработување во судовите за 2022 година, годишен план за вработување во Судски совет на РСМ и годишен план за вработување во Академија за судии и јавни обвинители;
   
 4. Разно.
   

          Согласно протоколите за заштита на здравјето во услови на пандемијата предизвикана од КОВИД-19 вирусот, седницата ќе се одржи преку видео конференциска врска на ЗООМ платформа.