Соопштение од работна посета во Врховниот суд на ден 29.01.2018 година [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Соопштение од работна посета во Врховниот суд на ден 29.01.2018 година

Соопштенија за јавност  |  31.1.2018
Работна група составена од членовите на Судскиот совет на Република Македонија изврши работна посета...

СООПШТЕНИЕ


    Работна група составена од членовите на Судскиот совет на Република Македонија изврши работна посета во Врховниот суд на Република Македонија на ден 29.01.2018 година.

    Во рамките на работната посета се изврши увид во работата на судиите во Врховниот суд на Република Македонија, во кривична и граѓанска материја согласно член 20 став 3 од Судскиот деловник.

 

 

                                            

 

 

 

 

 

 

 


.