Соопштение за одлагање на 273-та седница [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Соопштение за одлагање на 273-та седница

Соопштенија за јавност  |  27.2.2018
Седницата закажана за ден 28.02.2018 година, се одлага ...

СООПШТЕНИЕ ЗА ОДЛАГАЊЕ НА 273-ТА СЕДНИЦА


                Седницата закажана за ден 28.02.2018 година, се одлага поради службено отсуство на претседателот на Судскиот совет на Република Македонија и на дел од членовите.

                   Датумот на одржување на седницата ќе биде дополнително соопштен.


                                                                                                                                     СУДСКИ СОВЕТ
                                                                                                                          НА РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
                                                                                                                                Заменик претседател,
                                                                                                                                   Шемседин Јусуфи