Соопштение за продолжението на 307-та седница на Судски совет на РСМ одржана на 30.05.2019 година [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Соопштение за продолжението на 307-та седница на Судски совет на РСМ одржана на 30.05.2019 година

Соопштенија за јавност  |  31.5.2019
Судскиот совет на Република Северна Македонија известува дека на продолжението на 307-та седница одржана на ден 30.05.2019 година, одлучи за...

СООПШТЕНИЕ

    

Судскиот совет на Република Северна Македонија известува дека на продолжението на 307-та седница одржана на ден 30.05.2019 година, одлучи за следното:


3. Редовно се оценети судиите во Основниот суд Скопје 1 Скопје на РСМ, за 2017 и 2018 година.