Соопштение [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Соопштение

Соопштенија за јавност  |  19.5.2023

 

СООПШТЕНИЕ

 

За потребите и работењето на Судскиот совет на Република Северна Македонија во делот на транспарентноста е ангажирана  г-ѓа Гордана Дувњак – дипломиран новинар, со долгогодишно работно искуство во областа на правосудниот сектор.