Соопштение [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Соопштение

Соопштенија за јавност  |  18.9.2020

                                              СООПШТЕНИЕ

            Претседателот на Судскиот совет на Република Северна Македонија Киро Здравев, денес оствари средба со Претседателот на Собрание на Република Северна Македонија Талат Џафери. На средбата се разговараше за ажурирање на постапката за избор на член на Судскиот совет на Република Северна Македонија од Собранието на Република Северна Македонија, со што Судскиот совет на Република Северна Македонија целосно кадровски би се екипирал.