Свечена изјава на новоизбраните претседатели на судови на ОС Гостивар, ОС Дебар, ОС Гевгелија и ОС Свети Николе [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Свечена изјава на новоизбраните претседатели на судови на ОС Гостивар, ОС Дебар, ОС Гевгелија и ОС Свети Николе

Соопштенија за јавност  |  27.7.2021

 

СООПШТЕНИЕ

Денес во просториите на Судскиот совет на Република Северна Македонија, новоизбраните претседатели на судови на Основен суд Гостивар Елјеса Алији, на Основен суд Дебар Мерсим Марку, на Основен суд Гевгелија Марица Аврамчева Зафирова и на Основен суд Свети Николе Лилјана Додевска, дадоа  свечена изјава пред претседателот и членовите на Судскиот совет на Република Северна Македонија.