Основни информации [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
 • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
 • " end="
"]

За судот

Управен суд

Улица “Орце Николов” б.б
Емаил:  upravensud@usskopje.mk

Контакт телефони

Телефонска централа

02 3203-200

Технички секретар на Претседателот на судот - телефон

02 3203-212

Технички секретар на Претседателот на судот - факс

02 3203-218

Судска писарница за имотно-правна област и други сродни права - У-1

02 3203-231

Судска писарница за денационализација и други сродни права - У-2

02 3203-273

Судска писарница за урбанизам, градежништво и други сродни права - У-3

02 3203-273

Судска писарница за пензиско и инвалидско осигурување и други сродни права - У-4

02 3203-247

Судска писарница за финансиски прашања, јавни набавки и други сродни права - У-5

02 3203-246

Судска писарница за царини и други сродни права - У-6

02 3203-244
Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_

Најнови вести

 • СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  Новости  | 24.7.2020
  Управен суд ги одби тужбите од сите политички партии [повеќе]
 • СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  Новости  | 24.7.2020
  Интервјуто на Претседателот на Управен суд Г-дин Бурим Сејдини за телевизија 21tv [повеќе]
 • СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНА РАСПРАВА

  Новости  | 24.7.2020
  Управниот суд ја информира јавноста дека денешните јавни расправи по поднесените тужби од политичките партии: ВМРО-ДПМНЕ и Коалиција “Обнова на Македонија”, Единствена Македонија и Коалиција “Никогаш Северна само Македонија” и Демократи [повеќе]

Сите вести