СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНА РАСПРАВА [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНА РАСПРАВА

Новости  |  24.7.2020
Управниот суд ја информира јавноста дека денешните јавни расправи по поднесените тужби од политичките партии: ВМРО-ДПМНЕ и Коалиција “Обнова на Македонија”, Единствена Македонија и Коалиција “Никогаш Северна само Македонија” и Демократи

 

С О О П Ш Т Е Н И Е

Управниот суд ја информира јавноста дека денешните јавни расправи по поднесените тужби од политичките партии: ВМРО-ДПМНЕ и Коалиција Обнова на Македонија, Единствена Македонија и Коалиција Никогаш Северна само Македонија и Демократи се завршени и изреките на одлуките со кои тужбите се одбиени се јавно соопштени во законски предвидениот рок. По изготвување на одлуките, истите јавно ќе бидат објавени на веб страната на Управниот суд.

Заклучно со 24.07.2020 година, Управниот суд ги соопшти сите одлуки по сите поднесени тужби во врска со предвремените парламентарни избори 2020 година, со кои тужбите се одбиваат како неосновани, односно се потврдуваат Решенијата на Државната изборна комисија.  

 

Управен суд

 

 

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_