СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

Новости  |  19.3.2021
Претседателот на судот г-дин Бурим Сејдини оствари средба со Заменик министерот за правда г-дин Агим Нухиу

Во просториите на Управен суд, на ден 17.03.2021 година, Претседателот на судот г-дин Бурим Сејдини оствари средба со Заменик министерот за правда г-дин Агим Нухиу.

На средбата се дојде до заедничка констатација за напредокот на Управниот суд во делот на зголемување на нивотот на управно-судската правда во судот како намалувањето на роковите во кои се носат одлуките од страна на судот.

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_