СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТА [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТА

Новости  |  04.11.2017
Ве известуваме дека во текот на денешниот ден 04.11.2017 година, во Управниот суд се одржаа 10 (десет) јавни седници по тужби на подносителите на кандидатски листи за Локалните избори 2017 година, додека јавните седници за преостанатите 6 (шест) тужби

СОПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТА

 

Ве известуваме дека во текот на денешниот ден 04.11.2017 година, во Управниот суд се одржаа 10 (десет) јавни седници по тужби на подносителите на кандидатски листи за Локалните избори 2017 година, додека јавните седници за преостанатите 6 (шест) тужби ќе се одржат во текот на утрешниот ден и истите се објавени на веб страната на Управниот суд.

Исто така, Ве известуваме дека до овој момент донесена е одлука по една тужба која на веб страницата на судот  ќе биде објавена и достапна за јавноста најдоцна утре 05.11.2017 година.

 

 

Претседател на Управен суд

                         Бурим Сејдини

 

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_