С О О П Ш Т Е Н И Е за јавна седница [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

С О О П Ш Т Е Н И Е за јавна седница

Новости  |  01.12.2017
Врховниот суд на Република Македонија на ден 04.12.2017 година, во 11 часот, во салата на I кат, ќе одржи јавна седница по предметот Вкж2 бр.10/2017.

Предметот Вкж2 бр.10/2017 е оформен по жалба против пресуда КЖ-281/17 донесена од Апелациониот суд Битола со која е потврдена првостепената пресуда на Основниот суд Охрид К.бр.123/16 со која на обвинетиот во конкретниот предмет му е изречена казна доживотен затвор, а во врска со убиството во Охрид на 21.08.2014 година.

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_