Известување за јавност [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Известување за јавност

Новости  |  29.3.2018
Врховниот суд на Република Македонија ќе одржи Свечена Академија по повод Денот на судството – 31 март.

На Свечената Академија ќе присуствуваат Претседатели и судии на Врховните судови од Албанија, Косово, Словенија, Турција, Хрватска и Црна Гора.

Свечената Академија ќе се одржи на 30.03.2018 година (петок) со почеток во 12,00 часот, во свечената сала на Врховниот суд на Република Македонија.

 

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_