Соопштение за одржана јавна седница по предметот Вкж1.бр.30/2021 [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

Соопштение за одржана јавна седница по предметот Вкж1.бр.30/2021

Соопштенија за јавност  |  13.8.2021
Соопштение за одржана јавна седница по предметот Вкж1.бр.30/2021

                                                                              СООПШТЕНИЕ

       Врховниот суд на Република Северна Македонија, на ден 13.08.2021 година по одржана јавна седница по предметот Вкж1.бр.30/2021 донесе одлука со која ги одби како неосновани жалбите на обвинетиот Д.Р. од Струмица, изјавена преку неговиот бранител и на обвинетиот Д.С. од Скопје, изјавена преку неговиот бранител, а обжаленото решение на Апелациониот суд Скопје, КСЖ.бр.397/21 од 03.07.2021 година го потврди.

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_